Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Vánoční Londýn

Není tomu tak dávno, co jsme slavili příchod roku 2011 a opět se můžeme pomalu chystat na příchod roku nového. Co nevidět totiž začne chodit Mikuláš s čertem, což nám všem avízuje, že Vánoce jsou už opravdu za dveřmi.

Snad každý z nás má rád Vánoce. Nezáleží na tom, zda-li uznáváte tradiční zvyky v podobě smaženého kapra, bramborového salátu a vůni vanilky, nebo raději dáte do trouby krocana a se svými příbuznými si popřejete „Merry Christmas And Happy New Year“.

Vánoční svátky zkrátka mají své kouzlo, ať už je slavíte jakýmkoliv způsobem. Avšak v posledních letech jde do popředí trend trávení Vánoc v zahraničí. Že už Vás tato varianta také napadla? …a nevíte kam vyrazit? Nezoufejte! Cestovní portál Vám poradí nejoblíbenější vánoční destinace napříč světem! Tady je první z nich – královský Londýn!

Proč na Vánoce do Londýna?

Jedná se o nádhernou metropoli, která je během vánočních svátků prosycena vůní pečených kaštanů, teplých mandlí obalených v cukru a svařeného vína. Tohle všechno jistě vyžene zimu z těla všem turistům, kteří se letos rozhodli strávit Vánoce trochu jiným, avšak velmi atraktivním způsobem.

Vánoce v Londýně

Nač se v Londýně těšit ?

Oxford Street je jednoznačně centrem veškerého „vánočního dění“ v Londýně. Tato ulice je totiž přeplněna různými obchůdky a také vánočními stromečky, které se rozsvítí v okamžiku, kdy na tuto královskou metropoli padne tma.

Dalším populárním místem je Trafalgar Square, kde každoročně stojí nádherný vánoční strom, který je sem od roku 1947 přivážen z Norska jako dík za pomoc během druhé světové války. Strom bývá obvykle vysoký až 25 metrů a je ozdoben pěti stovkami žároviček. Nelze se tedy divit, že rozsvícení tohoto vánočního stromu je skutečně velkou událostí.

Pokud byste si rádi v Londýně zazpívali koledy, pak by vaše kroky měly směřovat právě na toto náměstí. Od 8. do 19.prosince totiž zde vystupuje několik pěveckých sborů, jejichž zpěv vánočních koled se line široko daleko.

V případě, že se rádi proplétáte mezi nakupujícími Londýňany, zatímco na vaši hlavu budou dopadat sněhové vločky, v Covent Garden si přijdete na své. Najdete tady stylové obchůdky i trhy, kde na každém kroku narazíte na originální vánoční ozdoby. Vaše nákupy Vám jistě zpříjemní i pouliční komedianti, kteří zpívají vánoční koledy. O jedinečnou atmosféru tedy rozhodně nebude nouze!

Jestliže budete chtít svým příbuzným do Čech přivézt značkový dárek, který nikde jinde, než v Londýně nezakoupí, pak by Vaše kroky měly směřovat do nákupního střediska Thomas Neal’s. Dají se tady nakoupit šperky, oblečení a samozřejmě i autentické suvenýry.

Jakmile se začne Váš žaludek hlásit o slovo, rychle spěchejte na tržiště ve Smithfieldu, kde si můžete pochutnat na krůtě a vynikajícím vánočním pudinku. Skvěle strávenou dovolenou v Londýně pak můžete završit bruslením na slavném kluzišti, které se nachází na nádvoří impozantní stavby Somerset House. Její výhodou je, že je lemována útulnými kavárničkami a jakmile se setmí, zdobí ji tisíce nádherných ornamentů, které Vám zkrátka vyrazí dech!

Londýnské Vánoce ve filmu

Bojíte se, že by Vás mohly Vánoce v Londýně zklamat? Pak jsou Vaše pochyby zcela neopodstatněné! Ale jistota je jistota. Proto, pokud si chcete navodit atmosféru pravých anglických Vánoc ještě předtím, než se sem sami vydáte, doporučujeme zhlédnutí snímků jako Deník Bridget Jonesové, Nothing Hill či Láska nebeská. Všechny tyto populární filmy mají totiž společného jmenovatele – vánoční Londýn.

Inspirujte se tedy skrze televizní obrazovku a my Vám garantujeme, že jakmile naskočí titulky (a Vy zamáčknete slzu dojetí), Vaší jedinou starostí bude sbalit si kufr, zarezervovat si letenku a pak se už jen těšit na nádherný, romanticky zasněžený Londýn!

Jak se do Londýna dostat?

Samozřejmě, že nejjednodušší a nejrychlejší je doprava letecká. Vyhnete se jednak zácpám na silnicích a ledovkám a v neposlední řadě také nervozním řidičům. Kromě toho jste v Londýně zhruba za dvě hodiny, takže než se stihnete porozhlédnout po kabině letadla a požádat letušku o drink na uklidnění, už budete dosedat na některou z londýnských přistávacích ploch.

Pokud i Vy preferujete „cestování vzduchem“, Cestovní portál pro Vás bude tím nejlepším společníkem! Vaši cestu do britské metropole kompletně zařídíme, takže Vaší jedinou starostí bude, abyste se na své Vánoce snů patřičně připravili!

Letenky do Londýna

Kouzlo vánočního Londýna

Londýn, jak známo, má své specifické kouzlo, které uchvacuje milióny turistů ze všech koutů světa 365 dnů v roce. Avšak během Vánoc získává toto kouzlo ještě jakýsi další rozměr, který Vás naprosto pohltí. Zdejší atmosféra je totiž prosycena romantikou, anglickou laskavostí a v neposlední řadě také krásami, které nelze jinak, než spatřit na vlastní oči. Neváhejte tedy a stravte nejkrásnější Vánoce v domovině Davida Beckama, Harryho Pottera a královny Alžběty i Vy. Cestujte s Cestovním portálem a tohle všechno budete mít na dosah!

U nás se dozvíte, že Vánoce se dají strávit i trochu jinak! Jak?


Čtěte další články o Vánocích a Silvestru!

_______________________________________________________________________

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute zájezdů - Vánoce a Silvestr 2011

_______________________________________________________________________

 
Tagy: , , ,Zatím 1 komentář k článku “Vánoční Londýn”

  1. Vánoce v Anglii | CestovníPortál.cz 14.12.2010 v 04:10

    [...] o tom, co se všechno děje v londýnských ulicích před svátky, si můžete přečíst v našem exkluzivním článku, který jsme pro Vás připravili. Navnadily Vás předchozí řádky k návštěvě rodiště [...]


Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist